Planujemy kolejną inwestycję!

08.05.2015

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju pozyskało dofinansowanie w kwocie 70.000 tys. zł w ramach PO MKiDN Rozwój infrastruktury kultury, Priorytet Infrastruktura Kultury, na realizację projektu pn. „Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju inkubatorem kultury – stworzenie programu przygotowawczego dla inwestycji”.

Rośnie zapotrzebowaniem rynku lokalnego i regionalnego na oferowane przez naszą instytucję stałe formy edukacyjne i przedsięwzięcia kulturalne. Projekt, zakładający rozbudowę Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju poprzez zaadaptowanie budynku dawnej kotłowni oraz budowę nowego pawilonu, jest odpowiedzią na deficyt powierzchni przeznaczonej zarówno do prowadzenia warsztatów plastycznych i pracowni rękodzielniczych, jak i powierzchni wystawienniczej oraz magazynowej. Szczególnie istotne jest stworzenie nowych powierzchni wystawienniczych. Będzie to bowiem czynnik inicjujący nowe wydarzenia kulturalno-artystyczne w skali regionu i kraju. Bezpośrednim efektem realizacji projektu będzie możliwość szerokiego promowania na szczególnie wymagającym, stale rozwijającym się, konkurencyjnym, a zarazem innowacyjnym rynku sektora kreatywnego artystów i twórców prezentujących się w ramach działalności inkubatora kultury w Dusznikach-Zdroju. Działania takie powinny przyczynić się do osiągnięcia przez tych artystów spektakularnego sukcesu, nie tylko w skali regionu ale i kraju. Dzięki realizacji niniejszego projektu Muzeum Papiernictwa ma szansę stać się jako inkubator kultury magnesem przyciągającym do Dusznik-Zdroju i regionu prężnie działających twórców, artystów i animatorów kultury, którzy wydatnie przyczynią się do rozwoju przemysłu kreatywnego oraz promocji Muzeum jako miejsca wspierającego w szerokim zakresie rozwój sektora twórczego oraz jako miejsca atrakcyjnego pod względem wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

Planowane do przeprowadzenia w tym roku zadanie obejmuje przygotowanie kompleksowego programu przygotowawczego do planowanej inwestycji, której realizacja w przyszłości pozwoli na stworzenie inkubatora kultury.

loga MP+MKiDN