Wizyta gościa z Dolnej Saksonii

16.06.2016

Muzeum Papiernictwa zostało laureatem Nagrody Kulturalnej Śląska 2016.  Jury doceniło nasz wkład we współpracę polsko-niemiecką. Wręczenie nagrody odbędzie się 24 września w Operze Wrocławskiej. W związku z tym odwiedził nas we wtorek 14 czerwca odpowiedzialny za przygotowanie uroczystości wręczenia nagrody Hans-Jürgen Pabst z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Sportu Dolnej Saksonii.  Dolnosaksońskiemu gościowi towarzyszyli przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Nagroda Kulturalna Śląska jest wspólnym przedsięwzięciem dolnośląsko-dolnosaksońskim organizowanym od 1993 roku na mocy podpisanych międzyregionalnych porozumień. Poprzez przyznawanie tej nagrody Rząd Dolnej Saksonii i Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspólnie wspierają działania ukierunkowane na pielęgnację i rozwój śląskiego dziedzictwa kulturowego.
Rokrocznie jury przyznaje dwie nagrody indywidualne za osiągnięcia zawodowe oraz nagrodę specjalną za działania w sferze dialogu pomiędzy Polską i Niemcami, a także za wspólne przedsięwzięcia w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i śląskiego dziedzictwa kulturowego.

Muzeum Papiernictwa uhonorowano właśnie nagrodą specjalną.