Krajobraz i architektura ziemi kłodzkiej tematem pleneru graficznego

20.04.2014

Jak co roku – od ponad dziesięciu już lat – do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju przybyła grupa studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod opieką prof. Przemysława Tyszkiewicza i ad. Agaty Gertchen, aby wziąć udział w Plenerze Graficznym. Z ramienia muzeum opiekunem pleneru był kierownik Pracowni Grafiki – art. plast. Artur Goliński. W trakcie tygodniowego pobytu studenci zrealizowali prace, dla których inspiracją stał się krajobraz i architektura Ziemi Kłodzkiej, w szczególności architektura zabytkowego młyna papierniczego. Ponadto każdego dnia pobytu studenci przeprowadzili warsztaty technik graficznych dla uczniów szkół Powiatu Kłodzkiego. W tym roku przyjechali do nas uczniowie z Gimnazjum w Szczytnej pod opieką Katarzyny Golańskiej-Schulz, Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku pod opieką Anny Olbińskiej, Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju pod opieką Agnieszki Gbyl oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju pod opieką Bożeny Piskorskiej.  Uczniowie zapoznali się z techniką barwnego druku wklęsłego na płycie CD. Owocem pleneru jest wspólna (studentów i uczniów) wystawa prac w muzeum dostępna dla zwiedzających od 11 do 20 kwietnia.