Dzień Polski w Pradze

15.06.2019

W ogrodach Ambasady Polski w Pradze, na co dzień zamkniętych dla mieszkańców i turystów, 15 czerwca zorganizowany został „Dzień Polski”. Aby zaprezentować walory turystyczne naszego kraju Instytut Polski w Pradze zaprosił m.in. przedstawicieli Turystycznej 13. Muzeum Papiernictwa reprezentowali: Agata Daniel, kierowniczka Działu Produkcji oraz Edward Płachytka, czerpalnik. Wśród odwiedzających nasze stoisko było wielu Czechów, ale też Polaków na stałe zamieszkujących czeską stolicę. Każdy z naszych Gości mógł samodzielnie wyczerpać papier, a następnie zabrać go ze sobą na pamiątkę. Przy ponad 30 stopniach Celsjusza papier był suchy w ciągu godziny.

Na miejsce wydarzenia przybyli również marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz członek zarządu województwa Michał Bobowiec.

Praga 2019 DSC_0194 DSC_0250 DSC_0240 DSC_0232 PRAGA5