Chopinalia w dusznickim młynie papierniczym

23.02.2015

Chopinalia to projekt kulturowy poświęcony popularyzacji postaci i twórczości Fryderyka Chopina. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju aktywnie włącza się każdego roku w to przedsięwzięcie. Wszakże nastoletni Fryderyk podczas pobytu w Dusznikach pisał na papierze wytwarzanym właśnie w dusznickim młynie. Świadczą o tym zachowane listy Chopina do przyjaciela i te słowa: A papier, na którym Ci piszę pochodzi z Reinerz…

W dniach 16 oraz 20 lutego w ramach projektu odbyły się warsztaty artystyczne Chopin w sztuce. W muzealnej czerpalni uczestnicy wykonali papierowe kolaże, natomiast w pracowni grafiki powstały prace w technice monotypii. Zajęcia poprowadzili pracownicy muzeum: Dorota Zielińska-Pytlowany oraz Artur Goliński.

Efekty działań dusznickiej młodzieży będzie można oglądać już 6 marca o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Dusznikach-Zdroju przy ul. Wybickiego 2a.