Muzeum Papiernictwa otwarte dla zwiedzających!

04.05.2021

Godziny otwarcia:

poniedziałek-sobota 9:00-18:00

niedziela 9:00-16:00

W związku z trwającą pandemią COVID-19 przypominamy o zasadach zwiedzania Muzeum:

1. Koniecznie zadzwoń do nas, żeby umówić wizytę

Wybierz numer 748 627 424 lub 748 627 400, ustal pasujący Ci termin i przyjdź punktualnie w dniu wizyty do Muzeum. Nasze wystawy udostępniamy wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (jednorazowo 5 osobom/15 min).

2. Zadbaj o maseczkę

U nas również obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Pamiętaj o tym!

3. Zapytaj w kasie o audioprzewodnik

W celu ograniczenia kontaktów zwiedzających z pracownikami Muzeum nie uruchamiamy usługi przewodnickiej. Oferujemy natomiast muzealne audioprzewodniki. Te mobilne urządzenia dezynfekujemy po każdym użyciu i co ważne, za ich wypożyczenie nie pobieramy dodatkowych opłat. Nasze audioguidy są również dostępne w formie pliku mp3 na telefon lub tablet. Wystarczy zeskanować QRCODE z linkiem. Znajdziecie go przy kasie biletowej.

4. Weź udział w warsztatach czerpania papieru. Zarezerwuj je wcześniej telefonicznie (748 627 424 lub 748 627 400)

Warsztaty odbywają się codziennie, o pełnych godzinach (ostatnie, godzinę przed zamknięciem Muzeum). W czerpalni dostępne są płyny do dezynfekcji rąk. Maseczki należy mieć swoje! Uczestnicy wykonują kartki z dodatkiem roślin i …niespodzianka – arkusze w kształcie serduszka i głowy misia! Ustalamy limit pięciu uczestników na jedną godzinę.

Aktualnie dostępne wystawy czasowe:

„Od wymiany do wymiany. Banknoty polskie 1945-1995”

„Maciej Jabłoński. W papierach 20 lat”

Zarządzenie dyr. ws. zwiedzania

Regulamin zwiedzania Muzeum Papiernictwa w czasie pandemii