Wirtualnie przez wystawę „Papierowe miasto”

10.04.2020

„Papierowe miasto” to tytuł wystawy powstałej na podstawie książki Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej. Ekspozycja została otwarta 15 stycznia. Obecnie nie możemy na nią zaprosić, więc będziemy ją prezentować tutaj, aby w ten sposób uprzyjemnić izolację i umożliwić obcowanie ze sztuką.

Idea tej wystawy jest bardzo wymowna. Opowiada historię mężczyzny, który przybył z dalekiego kraju do pewnego miasta. Nowe miejsce różniło się od poprzedniego, w którym ludzie byli dla siebie dobrzy i szanowali się. Tu było inaczej. Postanowił więc zbudować sobie papierowe miasto, które przypominałoby mu życzliwych ludzi, z którymi musiał się rozstać. Miasto to umieścił w walizce, aby zawsze móc do niej zajrzeć.

Przesłaniem tej historii jest obrona dobra, piękna i prawdy. Znaczenie tego przesłania w chwili obecnej skłania do szerszych refleksji…
Artystka za pomocą swoich prac, grafik i instalacji, pokazuje w jakim kierunku zmierza świat.

Oprac. Beata Dębowska, kuratorka wystawy.

Bezpieczne miejsce. J. Wiszniewska-Domańska

Prezentowana praca pt. „Bezpieczne miejsce” doskonale zachęca do szeroko promowanej w ostatnim czasie akcji #zostańwdomu

Zachęcamy także do obejrzenia krótkiej relacji z wernisażu.