Pocztówka z widokiem na Kurpark (Park Zdrojowy) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) z Eugen-Quelle (dawny pawilon Źródła Eugeniusza) i Schloss (Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Zameczek)

Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska
Technika pismo odręczne, druk
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag Franz Tschöpe, Bad Kudowa
Miejsce powstania Niemcy, Kudowa-Zdrój (Bad Kudowa)
Czas powstania 1909
Nr inwent. MD 153 Dz.M.

Pocztówka barwna z widokiem na Kurpark (Park Zdrojowy) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) z Eugen-Quelle (Źródło Eugeniusza) i Schloss (Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Zameczek). Na pierwszym planie widoczne elementy małej architektury flankujące wejście do parku oraz zieleńce. Na dalszym planie elementy architektury i architektury krajobrazu. W lewym górnym roku napis czerwoną farbą drukarską: „Gruss aus Bad Kudowa”. W prawym górnym rogu napis taką samą farbą: „Partie am Kurpark mit Eugen-Quelle und Schloss.”

Na odwrocie: z obiegu 23.9.1909; ślad po zdartym znaczku; niekompletny stempel pocztowy z fragmentarycznie widocznym napisem „Kudowa”; po lewej stronie nazwa wydawcy barwną farbą drukarską; pocztówka zapisana ołówkiem w języku czeskim; zaadresowana do Vrchowin / Nove Mesto nad Metuji; w prawym dolnym rogu w okręgu cyfra „214”.