Pocztówka przedstawiająca widok z lotu ptaka na Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)

Pocztówka przedstawiająca widok z lotu ptaka na Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) Pocztówka przedstawiająca widok z lotu ptaka na Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska
Technika druk czarno-biały
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Junkers Luftbild-Zentrale, Leipzig
Miejsce powstania Niemcy, Leipzig (Lipsk)
Czas powstania 1918-1939
Nr inwent. MD 152 Dz.M.

Pocztówka przedstawiająca widok z lotu ptaka na Bad Kudowa (Kudowę-Zdrój). Widoczny Park Zdrojowy w ujęciu w kierunku południowo-zachodnim. W centralnej części ujęcia widoczny budynek Pijalni, w górnej części ujęcia – dzielnica willi i pensjonatów. U dołu podpis farba drukarską: Bad Kudowa Fliegeraufnahme (pol. zdjęcie z lotu ptaka).

Na odwrocie bez obiegu, podpis farbą drukarską o treści: BAD KUDOWA (Schlesien),

Altbewaehrt bei Herz-, Basedow -, Blut-, Nerven-, Frauenleiden. (zalecane przy schorzeniach sercowych, chorobie Basedowa, chorobach krwi, nerwowych i kobiecych). U dołu nazwa Wydawcy. Po prawej stronie miejsce na adres.