Pocztówka z widokiem Dampfbad (łaźnia parowa) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)

Pocztówka z widokiem Dampfbad (łaźnia parowa) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) Pocztówka z widokiem Dampfbad (łaźnia parowa) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, tusz, ołówek
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Schaar & Dathe, Trier
Miejsce powstania Niemcy, Trier (Trewir)
Czas powstania 1903
Nr inwent. MD 161 Dz.M.

Pocztówka wykonana w technice druku barwnego, przedstawiająca Dampfbad (łaźnię parową; obecnie Muzeum Minerałów i Kamieni Szlachetnych) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój). Na pierwszym planie widoczna Hala spacerowa i grupa kuracjuszy pozujących do ujęcia.

Na odwrocie: z obiegu. U góry czarną farbą drukarską napis „Karta pocztowa” w różnych językach. Zachowany znaczek pocztowy „Deutsches Reich” o wartości 5 fenigów. Widoczny stempel nadania, z napisem ” Cudowa Bz. Breslau” i datą 17.08.03. Zapisana odręcznie ołówkiem w języku czeskim. Zaadresowana do Pragi czeskiej.