Pocztówka przedstawiająca widok hali spacerowej w Bad Kudowa (Kudowie-Zdroju)

Pocztówka przedstawiająca widok hali spacerowej w Bad Kudowa (Kudowie-Zdroju) Pocztówka przedstawiająca widok hali spacerowej w Bad Kudowa (Kudowie-Zdroju)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, ołówek
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag Franz Tschöpe, Bad Kudowa
Miejsce powstania Niemcy, Kudowa-Zdrój (Bad Kudowa)
Czas powstania ok. 1912
Nr inwent. MD 160 Dz.M.

Pocztówka z przedstawieniem hali spacerowej w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju i widoczną na pierwszym planie grupą spacerujących i siedzących na ławkach kuracjuszy – wykonana w technice druku barwnego.

Na odwrocie z obiegu; u góry napis „Postkarte” zieloną farbą drukarską; po lewej stronie wzdłuż dolnej krawędzi napis zielona farbą drukarską „Bad Kudowa. Partie am Kurpark. Alees une Wandelhalle”; w partii oddzielającej część adresową od części przeznaczonej na tekst zieloną farbą drukarską nazwa wydawnictwa; zachowany znaczek Deutsches Reich, nominał 5 PF; na znaczku stempel pocztowy z czytelnym napisem „Kudowa kr. Glatz” i datą „29.5.12”.

Zapisana ołówkiem, w języku czeskim. Zaadresowana do Pardubic. W prawym dolnym rogu odręcznie ołówkiem cyfra „219” otoczona kółkiem; powyżej odręcznie ołówkiem cyfra „160”.