Pocztówka przedstawiająca Helmuth Quelle (Źródło Helmuta, obecnie nie istnieje) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) Pocztówka przedstawiająca Helmuth Quelle (Źródło Helmuta, obecnie nie istnieje) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farby drukarskie
Technika druk, druk barwny, pieczątka, pismo odręczne
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag Franz Tschöpe, Bad Kudowa
Miejsce powstania Niemcy, Kudowa-Zdrój (Bad Kudowa)
Czas powstania ok. 1909
Nr inwent. MD 151 Dz.M.

Pocztówka przedstawiająca widok na Helmuth Quelle (Źródło Helmuta, obecnie nie istnieje) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój). Na pierwszym planie widoczny ozdobny klomb. Na drugim planie ujęcie źródła w formie kamiennej misy wraz z jego dekoracyjną oprawą pochodzącą z 1906 r.: kamienny obelisk z płaskorzeźbą przedstawiającą marszałka Helmutha von Moltke w ujęciu popiersia oraz elementy małej architektury z wkomponowanymi w nią ławkami. W otoczeniu ujęcia wody widoczne postacie kuracjuszy. U góry pocztówki napis o treści Gruss aus Bad Kudowa, Helmuth Quelle.

Na odwrocie z obiegu, nadruk barwny z nazwą wydawnictwa oraz nadrukowana przestrzeń adresowa. Zachowany znaczek pocztowy: Deutsches Reich, nominał 5 Pf. Na znaczku stempel pocztowy z czytelnym napisem: Kudowa i datą 13.9. 09 (?).

Zapisana odręcznie ołówkiem kopiowym, w j. czeskim. Treść czytelna. W górnej części zapisana odręcznie ołówkiem data „1909”.