Pocztówka przedstawiająca widok na Gottholdquelle (Źródło Gottholds, ob.-Zdrój im. Leona Marchlewskiego) w Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój) Pocztówka przedstawiająca widok na Gottholdquelle (Źródło Gottholds, ob.-Zdrój im. Leona Marchlewskiego) w Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, tusz, atrament
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor A. W.
Miejsce powstania Kudowa-Zdrój (Bad Kudowa)
Czas powstania 1902
Nr inwent. MD 175 Dz.M.

Pocztówka barwna przedstawiająca widok na Gottholdquelle (Źródło Gottholds, ob.-Zdrój im. Leona Marchlweskiego) w Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój). Widoczny fragment Parku Zdrojowego i mała architektura – pawilon stanowiący oprawę architektoniczną źródła. Na pierwszym planie pozuje grupka kuracjuszy. U dołu czerwoną farbą drukarską napisy „Gruss aus Bad Cudowa”, „Eugenquelle”. Po prawej stronie zapisana odręcznie atramentem. Treść nieczytelna.

Na odwrocie: z obiegu. Zaadresowana odręcznie atramentem w języku czeskim, do Komarovic w Czechach. Zachowany znaczek pocztowy „Reichspost” o wartości 5 fenigów. Widoczny stempel nadania Cudowa (Bz Breslau) z datą 3.04.1902. Stempel docelowy: Komarovice (Czechy). W lewym górnym rogu ołówkiem cyfra „37”, w prawym dolnym w okręgu cyfra „210”.