Pocztówka przedstawiająca dwa widoki Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój): widok ogólny i Kurplatz (Plac Zdrojowy) Pocztówka przedstawiająca dwa widoki Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój): widok ogólny i Kurplatz (Plac Zdrojowy)
Typ obiektu pocztówki
Materiał farba drukarska, atrament, tusz
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Kunstanstalt Aug. Funkenrath Soehne ?
Miejsce powstania Niemcy
Czas powstania 1898
Nr inwent. MD 174 Dz.M.

Pocztówka barwna, wykonana w technice litografii, przedstawiająca dwa widoki Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój):  panorama miejscowości oraz Kurplatz (Plac Zdrojowy) z partią wejściową do Parku Zdrojowego i widocznymi spacerowiczami. Pośrodku napis „Bad Cudowa”, po lewej stronie napis „Kurplatz”. U dołu i wzdłuż lewej oraz prawej krawędzi, zapisana odręcznie czarnym atramentem w j. niemieckim.

Datowana: 03.09.1898.

Na odwrocie: z obiegu, pośrodku farbą drukarską: „Postkarte”. Zaadresowana:

An: ……. Ruecker

in: Breslau

Zachowany znaczek, o nominale 5 PF. Napis „Reichspost” Pieczątka” Cudowa (BZ. Breslau); w dolnym, lewym rogu pieczęć: Breslau 5/9 98, 1-7 V.