Pocztówka przedstawiająca widok fragment Kurpark (Park Zdrojowy) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) Pocztówka przedstawiająca widok fragment Kurpark (Park Zdrojowy) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, tusz
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag Carl Rose Nachf, Glatz
Miejsce powstania Niemcy, Kłodzko (Glatz)
Czas powstania ok. 1913
Nr inwent. MD 159 Dz.M.

Pocztówka barwna, przedstawiająca fragment Kurpark (Park Zdrojowy) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój). Na pierwszym planie pozująca do ujęcia liczna grupa kuracjuszy. Z lewej strony kadru widoczny fragment żeliwnej hali spacerowej. Na drugim planie muszla koncertowa. W górnej partii wzdłuż krawędzi pocztówki napis czerwoną farbą drukarską: „Bad Kudowa. Partie im Kurpark”. W górnej partii i wzdłuż dolnej krawędzi słabo czytelne pismo odręczne w języku niemieckim, czarnym atramentem.

Na odwrocie: z obiegu, znaczek Deutsches Reich, stempel: Kudowa, data: 6.6.13, 10-11 V zapisana czarnym atramentem, w jęz. niemieckim. Lekko poplamiona.