Pocztówka przedstawiająca fragment Parku Zdrojowego w Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój) z Eugenquelle (Źródło Eugeniusza)

Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, atrament, tusz
Technika druk czarno-biały, pieczątka, pismo odręczne
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag von A. L. Kraehmer & Sohn, Glatz
Miejsce powstania Niemcy, Kłodzko (Glatz)
Czas powstania 1901
Nr inwent. MD 162 Dz.M.

Pocztówka wykonana w technice druku barwnego, z przedstawieniem fragmentu Parku Zdrojowego w Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój) w ujęciu z lotu ptaka, z widocznym Eugenquelle (Źródło Eugeniusza) na środkowym planie. Na pierwszym planie grupki stojących kuracjuszy, pozujących do ujęcia, na dalszym planie fragmenty małej architektury – urządzenia Parku Zdrojowego. Wzdłuż dolnej krawędzi napisy farbą drukarską „Eugenquelle” i „Bad Cudowa” oraz nazwa wydawcy; zapisana w dolnej partii odręcznie atramentem w języku czeskim.

Na odwrocie: z obiegu. W górnej partii napis „Postkarte”; farbą drukarską, w partii środkowej farbą drukarską część adresowa; zachowany znaczek pocztowy „Reichspost” 5 pf; na znaczku stempel z czytelną datą 22.7.1901i miejscem nadania „Cudowa (Bz. Breslau)”; stempel docelowy w partii środkowej nieczytelny; zapisana odręcznie atramentem w języku czeskim, zachowały się dane osobowe adresata, adres zdrapany z powierzchni rewersu.