Pocztówka przedstawiająca cztery widoki Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)

Pocztówka przedstawiająca cztery widoki Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) Pocztówka przedstawiająca cztery widoki Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, tusz, ołówek
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag Franz Tschöpe, Bad Kudowa
Miejsce powstania Niemcy, Kudowa-Zdrój (Bad Kudowa)
Czas powstania ok. 1915
Nr inwent. MD 173 Dz.M.

Pocztówka wykonana w technice druku barwnego, przedstawiająca cztery widoki Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój). W lewym górnym rogu Schlossberg mit Villa Friedrichshof (niezachowana, w miejscu późniejszego Sanatorium MSWiA Bristol), Aurora (obecnie willa mieszkalna, ul. 1 Maja 11a) und Regina (niezachowana). W prawym górnym rogu: Forsthaus (dawna Restauracja Leśny Dom) mit Feuscheuerstrasse (ul. 1 Maja). W lewym dolnym rogu: Sanatorium Villa Maria (Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny). W prawym dolnym rogu: Alee am Kurplatz (Aleja w Parku Zdrojowym).

Na odwrocie: z obiegu, zachowany znaczek „Deutsches Reich”, stempel z napisem „Breslau-Mittelwalde, Bahnpost”, data: 12.2.15

Zapisana ołówkiem w j. niemieckim, zaadresowana na Freulein Maria Poesner, Habelschwerdt.

W prawym dolnym rogu odręcznie ołówkiem cyfra „198”, w kółku. U góry po prawej stronie odręcznie ołówkiem cyfra „173”.