Pocztówka przedstawiająca widok na Kurhaus Furstenhof (Sanatorium Polonia) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)

Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, ołówek, tusz
Technika druk czarno-biały, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag Franz Tschöpe, Bad Kudowa
Miejsce powstania Niemcy, Kudowa-Zdrój (Bad Kudowa)
Czas powstania 1914
Nr inwent. MD 172 Dz.M.

Pocztówka wykonana w technice druku czarno-białego, przedstawiająca widok na Kurhaus Furstenhof (dawny dom zdrojowy, obecnie Sanatorium Polonia). Na pierwszym planie widoczne partery kwiatowe i klomby w partii wejściowej do Parku Zdrojowego. Budynek widoczny na drugim planie. U dołu, czarną farbą drukarską podpis „Bad Kudowa Furstenhof”. W górnej części ołówkiem cyfra „40”.

Na odwrocie: z obiegu. Wzdłuż lewej krawędzi nazwa wydawcy czarną farbą drukarską. W prawym górnym rogu ślady po zdartym znaczku pocztowym. Obok stempel nadania z czytelnym miejscem: „Kudowa kr. Glatz” i datą „28.06.14”. Zaadresowana i zapisana odręcznie fioletowym ołówkiem w języku niemieckim. W lewym dolnym rogu odręcznie ołówkiem cyfra „172” ze znakiem zapytania.