Wystawiamy w Białej Podlaskiej

19.05.2021

Nasza wystawa wędrująca „Z papierem przez dwa tysiąclecia” trafiła do Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

Jej wernisaż odbył się w sobotę, 15 maja o godzinie 17:30 inaugurując tamtejszą „Noc Muzeów”. Gości przywitał dyrektor placówki Rafał Izbicki, a „Noc Muzeów” otworzył prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. Potem było kuratorskie oprowadzanie po nowo otwartych ekspozycjach, transmitowane w serwisie Facebook. Wystawę „Z papierem przez dwa tysiąclecia” zaprezentował Marcin Wyszyński z Działu Papiernictwa naszego muzeum. Opowiedział uczestnikom o historii papieru, jego rozpowszechnianiu się na świecie i zmianach technologicznych, jakie następowały w niemal dwutysiącletnich dziejach tego wynalazku. Przedstawił też skalę dzisiejszej produkcji papieru oraz metody badania jego jakości. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się warsztaty czerpania papieru, które trwały aż do zakończenia „Nocy Muzeów”.

Wystawa będzie otwarta do 31 sierpnia 2021 r. Polecamy!

Foto: Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.