O sztuce i pieniądzach. Wirtualna Noc Muzeów

17.05.2021

W sobotę, 15 maja o godz. 20:00, Muzeum organizowało wydarzenie online transmitowane na muzealnym Facebooku. Dla uczestników został zaplanowany konkurs.

Podczas spotkania poruszono trzy tematy. Dyrektor Muzeum Papiernictwa Maciej Szymczyk zdradził tajemnice dusznickich banknotów zastępczych, których setna rocznica wydania przypada na 1 czerwca 2021 r. O tym, czy można być biednym milionerem, opowiadał Jan Bałchan – kierownik Działu Papiernictwa, kurator licznych wystaw poświęconych tematyce pieniądza. W świat zabytkowych komnat dusznickich papierników, ozdobionych niespotykanymi ściennymi malowidłami zabrała nas Karolina Dyjas, kustosz Muzeum Papiernictwa.

Spotkanie prowadziła Joanna Lamparska – dziennikarka, pisarka, podróżniczka.

Uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w konkursie. Nagrodą dla zwycięzcy był banknot z widokiem dusznickiego młyna papierniczego „0 Euro Souvenir” w pamiątkowym blistrze.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji: link do wydarzenia