„Weekend seniora z kulturą” w młynie papierniczym

03.10.2022

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zainicjowało kolejną edycję akcji „Weekend seniora z kulturą”. W tym roku wydarzenie to objęło pierwszy weekend października (tj. 1-2.10.2022 r.), tym samym wpisując się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, zwanego też Światowym Dniem Seniora. Jak zawsze, priorytetowym celem akcji było zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym – za symboliczną cenę, mogli zwiedzać muzea, brać udział w licznych koncertach, warsztatach, spotkaniach i wielu innych. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 500 instytucji z całej Polski, w tym oczywiście nasze muzeum.

W miniony weekend zaprosiliśmy więc seniorów do naszego młyna papierniczego, oferując im bilet specjalny w kwocie 2 zł/os. Jakie atrakcje czekały na naszych gości? Otóż, za tę symboliczną kwotę, mogli zwiedzić całe muzeum. Zwiedzanie obejmowało trasę historyczną (z audioprzewodnikiem) Z papierem przez dwa tysiąclecia, której kulminacją był pokaz ręcznej produkcji papieru, opartej na metodach wymyślonych w średniowiecznych Włoszech. Ponadto nasi goście zwiedzali wystawę multimedialną pt. Polski pieniądz papierowy, pomieszczenia z polichromiami, a także wystawy czasowe: Japoński warsztat papierniczy w Muzeum Papiernictwa oraz wystawę w Galerii sztuki papieru pt. Puls.y.

Bardzo dziękujemy wszystkim Seniorom za przybycie do naszego muzeum i serdecznie zapraszamy za rok!