Weekend seniora z kulturą – bezpłatne zwiedzanie muzeum

03.10.2023

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zainicjowało kolejną edycję akcji „Weekend seniora z kulturą”, której celem było zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W całej Polsce, mogli oni skorzystać z bezpłatnych, bądź płatnych symbolicznie warsztatów, koncertów, spektakli czy też wejść do muzeów. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 500 instytucji z całej Polski, w tym oczywiście nasze muzeum. Akcja obejmowała trzy dni minionego weekendu – 29 września – 1 października.

Zaprosiliśmy seniorów do naszego młyna papierniczego, oferując im darmowe zwiedzanie, obejmujące trasę historyczną (z audioprzewodnikiem) Z papierem przez dwa tysiąclecia, której kulminacją był pokaz ręcznej produkcji papieru, opartej na metodach opracowanych w średniowiecznych Włoszech. Ponadto nasi goście zwiedzali wystawę multimedialną pt. Polski pieniądz papierowy, pomieszczenia z polichromiami, a także wystawy czasowe: O papierze, który zyskał miano wiecznotrwałego oraz wystawę w Galerii sztuki papieru pt. Przestrzeń relacji.

Odwiedziło nas ponad 100 seniorów – bardzo nas cieszy zainteresowanie akcją, a w przyszłym roku na pewno kolejny raz muzeum weźmie udział w tej inicjatywie.