Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

.

Bogata kolekcja

Unikatowy zabytek techniki

Jeden z 113 pomników historii w Polsce

Początki: przed 1562

„Projekt Zima” zawitał do Zieleńca

31.01.2022

W tym roku „Projekt Zima” organizowany przez telewizję TVN, zawitać ma do 4 miast Dolnego Śląska, czyli oficjalnego partnera projektu. Pierwsza miejscowość odwiedzona została już w miniony weekend – był to Zieleniec, leżący rzut beretem od muzeum. Nasza obecność podczas imprezy była więc obowiązkowa.

Choć ze względu na trudne warunki pogodowe organizatorzy zdecydowali się nie otwierać miasteczka w niedzielę, to sobota okazała się dniem bardzo owocnym i pracowitym. Mieliśmy do rozdania mnóstwo przepięknych kolorowych serc z papieru czerpanego oraz rabaty na wejście do muzeum, dzięki którym staraliśmy się zachęcić zapalonych narciarzy i i najmłodszych „saneczkarzy”, do feryjnego zwiedzania naszego młyna papierniczego. Chętni mogli również spróbować swoich sił w rzucie do celu – koszyka, kulą wykonaną z papieru czerpanego.

Relacje z „Projektu Zima” będą przygotowywane między innymi przez Oliviera Janiaka w programie „Co za tydzień” oraz reporterów „Dzień Dobry TVN”. Ekipy TVN24 i TVN24 BiS będą realizowały również pogody wyjazdowe w każdej odwiedzanej miejscowości.