Czerpaliśmy serca dla Wielkiej Orkiestry!

31.01.2022

Tę szczytną inicjatywę, nasze muzeum wspiera już szesnaście lat. Co roku przyłączamy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, proponując naszym zwiedzającym warsztaty, podczas których mogą własnoręcznie tworzyć piękne papierowe serca. W tym roku 30. Finał Orkiestry odbył się 30 stycznia.

Udział w bezpłatnych warsztatach mógł wziąć każdy, kto w tym dniu odwiedził nasze muzeum i dorzucił coś od siebie do skarbonki. Papierowe serca natomiast, wykonane przez naszych gości, powędrowały z nimi na pamiątkę pobytu w muzeum. W tym roku, dzięki naszym wspaniałym turystom, na rzecz Wielkiej Orkiestry przekazaliśmy aż 1031,14 zł! Pieniądze zebrane podczas tegorocznej akcji zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.