Nagroda dla Muzeum Papiernictwa

16.10.2023
Nasz muzeum zostało laureatem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Dolnego Śląska. Zdobyliśmy drugie miejsce w kategorii WYSTAWY, ex aequo z wrocławskim Muzeum Architektury.
Nagrodzono wystawę czasową „Sąsiedzi. Banknoty polsko-czeskiego pogranicza„, którą otworzyliśmy 7 października 2022 r. Uroczyste wręczenie nagród oraz wyróżnień I edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Dolnego Śląska odbyło się w piątek 13 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym w ramach Dolnośląskiego Kongresu Kultury oraz obchodów 25-lecia Województwa Dolnośląskiego.
Nasz region jest wyjątkowy – mamy 68 muzeów, które organizują nawet ok. 300 wystaw i ok. 1000 przedsięwzięć edukacyjnych i naukowych rocznie. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z regionalnym oddziałem Stowarzyszenia Muzealników Polskich zaprosił więc wszystkie te placówki do udziału w konkursie na najciekawsze wydarzenia 2022 r. Muzea mogły zgłaszać swoje projekty w trzech kategoriach: wystawy czasowe, przedsięwzięcia edukacyjne oraz przedsięwzięcia naukowe. Kapituła przyznała 9 nagród i 6 wyróżnień.