Na targach turystycznych w Nadarzynie

23.10.2019

Największe targi turystyczne w Polsce World Travel Show odbyły się 18-20 października w Nadarzynie. W kilku pawilonach wystawienniczych zgromadziły miłośników podróżowania autami, kamperami, a nawet jachtami. Ambasadorami wydarzeń byli m.in. Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska oraz Aleksander Doba.

W pawilonie D swoje stanowisko przygotowała „Turystyczna 13”. Muzeum Papiernictwa reprezentowali Marta Nowicka oraz Edward Płachytka, którzy demonstrowali rękodzielniczą metodę powstawania papieru. Warsztaty okazały się doskonałym pomysłem do nawiązania kontaktów z nauczycielami, organizującymi wycieczki szkolne, przedstawicielami mediów oraz podróżnikami. Nasze stoisko odwiedził m.in. Michał Szcześniak, autor bloga o podróżowaniu intuicyjnym. Podróżnik zamierza wydać swoją książkę na papierze konopnym, do produkcji którego przymierza się dusznicki młyn papierniczy. Naszym gościem był również Alan Heath, jeden z najpopularniejszych youtuber’ów podróżujących kamperem po Europie. Zachwycony warsztatami czerpania papieru oraz aspiracjami dusznickiego młyna papierniczego do wpisu na Listę UNESCO, postanowił nakręcić o tym kilkuminutowy materiał.