Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju otrzymało dofinansowanie

25.11.2014

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju otrzymało dofinansowanie na realizację zadania pn. „Przebudowa i zmiana sposobu eksploatacji pomieszczeń budynku suszarni w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju – Etap III.” Dotacja przyznana została w ramach programu operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Rozwój infrastruktury kultury, priorytet – Infrastruktura kultury w kwocie 900 000,00 zł oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 70 643,00 zł. Całkowita wartość zadania wynosi 1 402 003,00 zł.

Celem projektu „Przebudowy…” realizowanego w Muzeum od 2011 roku jest modernizacja zabytkowego młyna papierniczego w celu zwiększenia stopnia jego udostępnienia. Etap trzeci zadania „Przebudowy…”realizowany będzie w trybie dwuletnim do 2014 roku. Prace budowlane prowadzone w ramach zadania mają na celu zmianę parametrów i funkcji użytkowych suszarni i są one niezbędne do osiągnięcia celu projektu, którym jest stworzenie nowoczesnych sal: wystawienniczych, magazynowych i edukacyjnych. Działania te umożliwią skuteczniejszą realizację działań statutowych muzeum w zakresie gromadzenia, przechowywania zabytków oraz organizacji wystaw poprzez stworzenie odpowiednich warunków do przechowywania eksponatów oraz rozwój działalności edukacyjnej.

W celu realizacji projektu Muzeum zawarło umowę z wykonawcą zadania wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego na zawarcie umowy ramowej na realizację zadania pn. „Przebudowa i zmiana sposobu eksploatacji pomieszczeń budynku suszarni w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju” zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych.