Taniej dla dużych rodzin w Muzeum Papiernictwa

21.11.2014

Miło nam poinformować, że Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju jako pierwsze na Dolnym Śląsku  przystąpiło do Programu Karty Dużej Rodziny!

Bardzo zależy nam na tym, aby z naszej oferty muzealnej mogło skorzystać jak najwięcej rodzin wielodzietnych. Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy się na przyznanie   20-procentowej zniżki na bilety wstępu do naszego Muzeum oraz na warsztaty czerpania papieru. Oprócz kartek z magicznym znakiem wodnym prezentującym św. Piotra oraz pachnących lawendą arkuszy papieru,  uczestnicy warsztatów mają również okazję do odbicia własnej dłoni w masie papierniczej.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Kartę przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Te szczególne uprawnienia przyznawane rodzinom wielodzietnym realizowane są w ramach rządowego Programu dla rodzin wielodzietnych.

Więcej o tym na https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny

Zapraszamy!