Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

.

Bogata kolekcja

Unikatowy zabytek techniki

Jeden z 113 pomników historii w Polsce

Początki: przed 1562

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego

09.03.2022

Za nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu. Nasze muzeum z przyjemnością gościło na Tarczyński Arena ze swoim niezastąpionym, wyjazdowym sprzętem do wytwarzania papieru czerpanego.

Targi Turystyki i czasu wolnego swą tradycją sięgają już ponad 12 lat. Setki wystawców, tysiące odwiedzających, prestiżowi partnerzy i patroni oraz wspaniała zabawa – tak w skrócie można opisać ideę tejże inicjatywy. Jak co roku, organizatorzy zapewnili przybywającym mnóstwo atrakcji. Zaproszono również gości specjalnych.

W związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie, jednym z symboli towarzyszących nam podczas targów, było odbicie dłoni w masie papierniczej w barwach niebiesko-żółtych, które dziś jest manifestem  solidarności z naszym wschodnim sąsiadem.

Okazję na pamiątkowe odbicie dłoni w papierze czerpanym miał również Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Targi MTT Wrocław, podczas 10. edycji, zostały wyróżnione odznaczeniem ministerialnym – odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”. Od wielu lat wspierają rozwój polskiej turystyki, będąc jednocześnie niezwykle skutecznym narzędziem promocyjnym dla wielu wystawców, a nasze muzeum jest dumne, że od lat może być częścią tej niezwykłej inicjatywy.