Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

.

Bogata kolekcja

Unikatowy zabytek techniki

Jeden z 113 pomników historii w Polsce

Początki: przed 1562

Darmowe zwiedzanie dla obywateli Ukrainy

21.03.2022

W obliczu tragedii jaka spotkała Ukrainę i jej mieszkańców, dziś wszyscy chcemy wspierać naszych wschodnich sąsiadów. Wierzymy, że nawet najmniejsze gesty potrafią zdziałać cuda, w związku z czym jednym z naszych przedsięwzięć realizowanych do 29 kwietnia br. jest bezpłatne udostępnienie wystaw muzealnych dla obywateli Ukrainy. Ufamy, że tym samym będą oni mogli choć na chwilę oderwać się od codzienności. Prosimy o dzielenie się tą informacją, by mogła dotrzeć do jak największej liczby osób.

Mamy również przygotowaną ofertę warsztatową – zajęcia kierowane są do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z Ukrainy, posiadających własnego tłumacza (grupy od 10 do 25 osób). Podczas zajęć, każdy uczestnik dowie się co nieco o historii papieru i papiernictwa, a następnie pod okiem instruktora będzie mógł wykonać samodzielnie unikatowe arkusze papieru, które zabierze na pamiątkę.

Udział w zajęciach warsztatowych podlega BEZWZGLĘDNEJ rezerwacji –  w celu ustalenia niezbędnych szczegółów i terminu wizyty prosimy o kontakt z Działem Edukacji Muzealnej pod numerem tel.: 748-627-426. Zajęcia realizowane będą do końca kwietnia br.