Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

.

Bogata kolekcja

Unikatowy zabytek techniki

Jeden z 113 pomników historii w Polsce

Początki: przed 1562

Album „Od wymiany do wymiany. Banknoty polskie 1945-1995”

13.10.2021

Publikacja „Od wymiany do wymiany. Banknoty polskie 1945-1995”, będąca podsumowaniem działań wystawienniczo-edukacyjno-naukowych, realizowanych w muzeum w ramach wystawy czasowej o takim samym tytule, od 13 października będzie do nabycia zarówno w sklepie stacjonarnym jak i internetowym www.papieryczerpane.pl

Niniejsza publikacja zawiera pełną treść referatów wygłoszonych przez znawców i pasjonatów numizmatyki, na konferencji naukowej zorganizowanej przez muzeum 6 listopada 2020 r., która towarzyszyła otwarciu wystawy „Od wymiany do wymiany”. Jest to wyjątkowy, bogato ilustrowany album, zawierający m.in. zdjęcia wszystkich banknotów jakie Polacy nosili w swoich portfelach na przestrzeni 50 lat.

Pierwsza promocja albumu odbyła się 11 października 2021 r. w Oddziale Narodowego Banku Polskiego we Wrocławiu, który jest kolejnym miejscem, gdzie zaprezentowana została wystawa „Od wymiany do wymiany”. Ponowna promocja publikacji planowana jest w piątek, 15 października przy okazji uroczystości otwarcia ekspozycji czasowej, pt. „Tysiące, miliony, miliardy. Skarb z Lutomierza w Muzeum Papiernictwa”, której celem będzie wyjaśnienie zjawiska inflacji i ukazanie jego wpływu na życie zwykłych obywateli. 

Album ukazał się dzięki wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej.

Całość działań związanych z programem wystawienniczo-edukacyjno-naukowych wspierana była przez Narodowy Bank Polski oraz Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A.