Pocztówka z przedstawieniem czterech widoków Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)

Pocztówka z przedstawieniem czterech widoków Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) Pocztówka z przedstawieniem czterech widoków Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska
Technika druk barwny
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag Franz Tschöpe, Bad Kudowa
Miejsce powstania Niemcy, Kudowa-Zdrój (Bad Kudowa)
Czas powstania 1900-1914
Nr inwent. MD 183 Dz.M.

Pocztówka barwna z czterema widokami Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój). U góry po lewej stronie Schloss und Parkanlage am Kurplatz (Sanatorium Zameczek i Park Zdrojowy przy Placu Zdrojowym); u góry po prawej stronie Ober Kudowa (Kudowa Górna); U dołu po lewej stronie Ober Kudowa mit Weg nach dem Forsthaus (Kudowa Górna z drogą w kierunku dawnej restauracji Leśny Dom); U dołu po prawej stronie Eugenquelle u. Marienbad (Źródło Eugeniusza i obecnie Uzdrowiska Kłodzkie – Biuro Zarządu). Pośrodku czarną farbą drukarską napis Bad Kudowa.

Na odwrocie: bez obiegu. Część adresowa oddzielona od części przeznaczonej na tekst napisem z nazwą wydawcy, w układzie wertykalnym. U dołu po prawej stronie odręcznie cyfra „197”, otoczona owalem.