Pocztówka przedstawiająca widok placu przed wejściem do Kurplatz (Park Zdrojowy) w Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój)

Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, papier maszynowy znaczek, tusz stempel pocztowy
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag Bruno Hiller, Glatz
Miejsce powstania Niemcy, Kłodzko (Glatz)
Czas powstania ok. 1911
Nr inwent. MD 148 Dz.M.

Pocztówka wykonana w technice druku barwnego, przedstawia widok na Kurplatz – plac przed  głównym wejściem do Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju podczas sezonu letniego. Na pierwszym planie klomb, na drugim planie widoczna grupa kuracjuszy. Na dalszym planie urządzenia Parku Zdrojowego zachowane do dziś (fontanna, żeliwne, dekoracyjne bramy, pijalnia w formie sprzed przebudowy). Po prawej stronie na dalszym planie widoczny Graf Goetzen Schloss (obecnie Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Zameczek).

Na odwrocie z obiegu, znaczek Germania „Deutsches Reich” 5 przestemplowany, uszkodzony, stempel z napisem Kudowa, data 5.9.11.

Zapisany i zaadresowany ołówkiem w j. niemieckim, nieczytelnie. Nadruk z nazwą wydawnictwa przedarty.