Pocztówka przedstawiająca widok na Kurpark (Park Zdrojowy) w Bad Cudowa i. Schl. (Kudowa-Zdrój na Śląsku) Pocztówka przedstawiająca widok na Kurpark (Park Zdrojowy) w Bad Cudowa i. Schl. (Kudowa-Zdrój na Śląsku)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, atrament, ołówek
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Kunstanstalt Luis Glaser, Leipzig
Miejsce powstania 1905
Czas powstania 1905
Nr inwent. MD 157 Dz.M.

Pocztówka z widokiem na Kurpark (Park Zdrojowy) w Bad Kudowa in Schlesien (Kudowa-Zdrój na Śląsku). Na pierwszym planie grupy spacerujących i siedzących w plenerowej kawiarni kuracjuszy. Na drugim planie drewniany pawilon Eugenquelle (Źródło Eugeniusza), na trzecim planie Marienbad (obecnie Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Siedziba Zarządu). W lewym dolnym rogu czerwoną farbą drukarską napisy: „Bad Cudowa i. Schl.” (Kudowa-Zdrój na Śląsku) i Kurpark (Park Zdrojowy). Wzdłuż górnej krawędzi ołówkiem nieczytelny napis w języku czeskim i data: „21.08.05”. Wzdłuż dolnej krawędzi ołówkiem słabo czytelne napisy w języku czeskim.

Na odwrocie: z obiegu, w lewej górnej partii napis „Postkarte” zieloną farbą drukarską; znaczek pocztowy; na znaczku stempel nadania Kudowa (Kr. Glatz) datowany „21.09.1905”; stempel adresowy MLADA BOLESLAV JUNGB…; zapisana ołówkiem w języku czeskim, zaadresowana do miasta Mlada Boleslav; w prawym dolnym rogu ołówkiem w okręgu „220”, w lewym dolnym „19”.