Pocztówka przedstawiająca widok na Alte Schmelze (dosłownie: stara huta; nazwa zajazdu; nie istnieje) nad wodą, w Bad Reinerz (Duszniki-Zdrój) Pocztówka przedstawiająca widok na Alte Schmelze (dosłownie: stara huta; nazwa zajazdu; nie istnieje) nad wodą, w Bad Reinerz (Duszniki-Zdrój)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska
Technika druk czarno-biały
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Kunstanstalt Luis Glaser, Leipzig, Verlag von Fritz Vogel, Warmbrunn
Miejsce powstania Niemcy, Leipzig (Lipsk), Cieplice Śląskie-Zdrój (Bad Warmbrunn)
Czas powstania 1900-1914
Nr inwent. MD 191 Dz.M.

Pocztówka przedstawiająca widok na Alte Schmelze (dosłownie: stara huta; nazwa zajazdu/restauracji; nie istnieje) nad wodą w Bad Reinerz (Duszniki-Zdrój). Początkowo restauracja „Alte Schmelze” zbudowana w latach 1855-1860 przez rodzinę Egellów, od 1888 r. w rękach wrocławskiego księgarza Alberta Weimana. W latach 1903-1925 mieściły się tutaj mieszkania lekarzy zatrudnionych w Sanatorium „Schmelzetal”, później Dom Turysty „Zur Forelle”. Budynek rozebrany został w 1972 r., a na jego fundamentach stoi „Świtezianka” – jeden z obiektów OWR „Stalowy-Zdrój”.

Na pierwszym planie widoczny staw. Architektura na dalszym planie. U dołu czerwoną farbą drukarską napisy: „Bad Reinerz” i „Alte Schmelze”. Wzdłuż lewej krawędzi nazwa wydawnictwa w układzie wertykalnym.

Na odwrocie: bez obiegu. W lewym górnym rogu zielona farbą drukarską napis: „Postkarte”. W lewym dolnym rogu ołówkiem cyfra „191”.