Pocztówka przedstawiająca panoramę Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) w ujęciu z lotu ptaka Pocztówka przedstawiająca panoramę Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) w ujęciu z lotu ptaka
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, ołówek, tusz
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Verlag Franz Tschöpe, Bad Kudowa
Miejsce powstania Niemcy, Kudowa-Zdrój (Bad Kudowa)
Czas powstania 1908
Nr inwent. MD 164 Dz.M.

Pocztówka wykonana w technice druku barwnego, przedstawiająca panoramę Bad Kudowa (Kudowa-Zdrój) w ujęciu z lotu ptaka. Widoczna partia wejściowa do Parku Zdrojowego z obecnym Hotelem Polonia i pijalnią wód mineralnych. Pod barwną reprodukcją wzdłuż górnej krawędzi, po lewej stronie napis czerwoną farba drukarską „Gruss aus Bad Kudowa”.

Na odwrocie: z obiegu;  w środkowej partii u góry napis zieloną farba drukarską „Postkarte”, wzdłuż lewej krawędzi zieloną farbą drukarską nazwa wydawnictwa, pośrodku pionowo zieloną farbą drukarską „Nur fur die Adresse”; znaczek pocztowy zdarty; zachowany fragment stempla pocztowego z czytelnym napisem: Berlin.

Zapisana odręcznie ołówkiem, w języku niemieckim, zaadresowana do: Frl. Martha Pfeiffer, in Wilhelmsberg, Hofstrasse Nr 6.