Pocztówka przedstawiająca Grosse Fontaine (Wielka Fontanna, popularnie zwana też Kolorową Fontanną) w Parku Zdrojowym w Bad Reinerz (Duszniki-Zdrój) Pocztówka przedstawiająca Grosse Fontaine (Wielka Fontanna, popularnie zwana też Kolorową Fontanną) w Parku Zdrojowym w Bad Reinerz (Duszniki-Zdrój)
Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, atrament, tusz
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 14 cm; szer. 9 cm
Autor nieznany
Miejsce powstania Niemcy, Duszniki-Zdrój (Bad Reinerz)
Czas powstania 1902
Nr inwent. MD 196 Dz.M.

Pocztówka barwna wykonana z wykorzystaniem Fotochromu, przedstawiająca Grosse Fontaine (Wielka Fontanna) w Parku Zdrojowym w Bad Reinerz (Duszniki-Zdrój). U dołu czerwoną farbą drukarską napis: „Gruss aus Bad Reinerz. Grosse Fontaine.” Wzdłuż lewej krawędzi farbą drukarską napis „Photochromiekarte nr 296”. W dolnej partii zapisana atramentem w języku czeskim.

Na odwrocie: z obiegu. U góry farbą drukarską napis „Postkarte”. Zachowany znaczek pocztowy „Deutsches Reich” o wartości 10 fenigów. Stempel nadania słabo czytelny, widoczna data (?). 4.1902. Zapisana atramentem w języku czeskim piórem. W lewym górnym rogu atramentem cyfra „36”. U góry ołówkiem „1/9 (?)”.