Pocztówka barwna z przedstawieniem Wandelbahn (Hali spacerowej) w Parku Zdrojowym w Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój)

Typ obiektu pocztówki
Materiał tektura lita, farba drukarska, ołówek, tusz
Technika druk barwny, pismo odręczne, pieczątka
Wymiary wys. 9 cm; szer. 14 cm
Autor Kunstanstalt Luis Glaser, Leipzig
Miejsce powstania Niemcy, Leipzig (Lipsk)
Czas powstania 1906
Nr inwent. MD 181 Dz.M.

Pocztówka barwna z przedstawieniem Waldelbahn (Hala spacerowa)  w Parku Zdrojowym w Bad Cudowa (Kudowa-Zdrój). Na pierwszym planie widoczni spacerujący kuracjusze, na drugim planie Hala spacerowa. U dołu czerwoną farbą drukarską napisy: „Bad Cudowa i. Schl.”,  „Wandelbahn”. W prawym dolnym rogu czerwoną farbą drukarską logo wydawcy. Zapisana odręcznie w języku czeskim: u dołu oraz pojedyncze słowa na barwnej partii.

Na odwrocie: z obiegu. Zachowany znaczek pocztowy „Deutsches Reich” o wartości 5 fenigów. Widoczny stempel nadania z napisem „Kudowa kr. Glatz”, stempel docelowy sześciokątny z napisem „SPY” i datą 26.06.1906. Zapisana ołówkiem w języku czeskim, zaadresowana do Spy u Nowego Mesta nad Metui. Po lewej stronie ołówkiem cyfra „43”, w prawej dolnej części, w okręgu cyfra „218”.