Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

.

Bogata kolekcja

Unikatowy zabytek techniki

Jeden z 105 pomników historii w Polsce

Początki: przed 1562

Muzeum Papiernictwa ponownie otwarte dla zwiedzających!

30.04.2020

Muzeum Papiernictwa gotowe do zwiedzania w nowych warunkach  – już od 4 maja!

 Z powodu trwającej epidemii, Muzeum Papiernictwa przygotowało się do udostępniania ekspozycji w warunkach zapewniających bezpieczeństwo turystom. W tym celu został opracowany nowy regulamin zwiedzania, a wprowadzane zasady przekonsultowane zostały z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku.

Zasady bezpieczeństwa:

  1. Zwiedzanie będzie odbywało się w kilkuosobowych grupach, dlatego wprowadzamy rezerwację telefoniczną dla wszystkich, którzy będą chcieli obejrzeć ekspozycje – 748 627 424.
  2. Zwiedzający będą musieli poruszać się po muzeum w maseczkach, a pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w przyłbice ochronne.
  3. W celu ograniczenia kontaktów, nie będziemy chwilowo oprowadzać zwiedzających. Przewodników zastąpią audioprzewodniki. Ponadto treść audioprzewodnika została przygotowana do pobrania na własnego smartfona (przy wykorzystaniu QR-kodu lub linka umieszczonego na stronie internetowej muzeum tutaj).
  4. Wyświetlacze dotykowe będą po każdym zwiedzającym dezynfekowane.
  5. Znajdujące się w ofercie edukacyjnej warsztaty czerpania papieru zrealizujemy tak, aby zwiedzający mogli samodzielnie wykonać swój własny arkusz papieru, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa (niestety, będzie trzeba czerpać w maseczkach i zapewnionych przez Muzeum rękawiczkach).

Wszystkie działania mają na celu udostępnienie zabytkowego obiektu i mieszczących się w nim ekspozycji dla zwiedzających w sposób bezpieczny. Wprowadzone zasady preferują zwiedzanie rodzinne: turyści będą rozpoczynali wędrówkę po muzeum tak, aby poszczególne sale były w momencie zwiedzania do dyspozycji jednej rodziny.

 Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie informacje na temat zwiedzania – tutaj.


_X4A7144-Edit