Złota Odznaka „Zasłużony dla Dolnego Śląska” dla dyrektora Muzeum Papiernictwa

17.07.2014

17 lipca 2014 r. dyrektor Muzeum Papiernictwa Maciej Szymczyk został odznaczony przez Przewodniczącą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbarę Zdrojewską oraz Marszałka Cezarego Przybylskiego Złotą Odznaką Zasłużony dla Dolnego Śląska. Odznaczenie przyznano za dbałość o podnoszenie rangi dolnośląskiego dziedzictwa kulturowego poprzez starania o nadanie dusznickiemu młynowi papierniczemu statusu Pomnika Historii oraz zabiegi o wpisanie tego wyjątkowego obiektu na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Doceniono również działalność naukową M. Szymczyka, który jest autorem ponad 140 publikacji na temat dziejów techniki, historii regionu oraz dolnośląskich zabytków.

Podczas uroczystości Barbara Zdrojewska wysoko oceniła projekty realizowane przez Muzeum Papiernictwa. Wsparcia dla działań instytucji udzielił również Marszałek Cezary Przybylski, zapowiadając swój udział w najbliższym Święcie Papieru.

Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” są przyznawane w dwóch kategoriach: złotej i srebrnej. Nadaje się je w celu wyróżnienia osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla rozwoju i promowania naszego regionu.