Konsultacje społeczne w młynie papierniczym

07.03.2024

W związku z projektem pt. „Rewitalizacja przestrzeni zabytkowego młyna papierniczego w Dusznikach-Zdroju” w naszym muzeum, w środę, 6 marca, odbyły się konsultacje społeczne. W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele lokalnych placówek oświatowych, kadra nauczycielska, reprezentanci instytucji turystycznych, podmiotów samorządowych, fundacji, stowarzyszeń i miłośników Dusznik-Zdroju, przedsiębiorców, seniorów, i społeczników, a także przedstawiciel ukraińskiej mniejszości narodowej.

Zebrana grupa wykazała aktywny udział i zaangażowanie w przedmiocie konsultowanego projektu, co umożliwiło zebranie bogatego materiału badawczego. Spojrzenie na potencjał projektu zyskało wielokierunkowe ścieżki współpracy i jego dalszej ewaluacji. Zbiorcze podsumowanie spotkania zostanie opracowane w formie dokumentu raportowego, który niewątpliwie wesprze  decyzyjność w zakresie projektu, by w jak największych stopniu realizować zasadę wspólnego dziedzictwa narodowego.