Zaczerpnij historii w majówkę!

28.04.2023

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego młyna papierniczego w majowy, wyjątkowo długi weekend. Od soboty (29.04.) godziny pracy muzeum ulegają wydłużeniu:

pon. – sob. 9:00 – 18:00

niedz. 9:00 – 16:00

Ze względu na przewidywany wzmożony ruch turystyczny w okresie weekendu majowego, po wcześniejszym zapoznaniu się z ofertą muzeum, uprzejmie prosimy o dokonywanie wcześniejszych rezerwacji na stronie www.bilety.muzeupapiernictwa.pl

Odwiedzając muzeum można przede wszystkim wziąć udział w warsztatach czerpania papieru i  średniowieczną metodą wytworzyć własne arkusze w różnych kształtach i kolorach, które następnie zabiera się na pamiątkę. Zachęcamy również do zwiedzania muzealnych ekspozycji, które obejmują:

• trasę historyczną „Z papierem przez dwa tysiąclecia” (z dostępnym przy kasie audioprzewodnikiem)
  • polichromie – XVII-XVIII-wieczne malowidła w pomieszczeniach reprezentacyjnych dawnych właścicieli młyna papierniczego
  • wystawę „Polski pieniądz papierowy”, gdzie zobaczyć można pokaźną kolekcję banknotów oraz zbadać w specjalnym urządzeniu autentyczność własnych pieniędzy
  • jedyną w Polsce Galerię sztuki papieru, w której obecnie prezentujemy wystawę warszawskiej artystki, Marii Komorowskiej
  • salę wystaw czasowych z ekspozycją pt. „Nie tylko konopie. Rośliny włókniste w Muzeum Papiernictwa.”

Życzymy udanej majówki!