Młyn, co zboża nie miele…

Bogate zbiory

Jeden ze 129 pomników historii w Polsce

Z wizytą w Międzynarodowym Ośrodku Szkolenia i Badań nad Dziedzictwem Kultury w Zagrożeniu

07.09.2024
W Międzynarodowym Ośrodku Szkolenia i Badań nad Dziedzictwem Kultury w Zagrożeniu, w dniach 5-6 września, odbyła się konferencja naukowa pt. „Ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego w działaniach wojska”.

Mieliśmy przyjemność nie tylko uczestniczyć w konferencji, ale również ją współtworzyć – dyrektor muzeum, Maciej Szymczyk, jak zawsze z wielką pasją oprowadzał uczestników po naszej wystawie wędrującej „Z papierem przez dwa tysiąclecia”, a za całokształt dotychczasowej współpracy z Ośrodkiem, otrzymał pamiątkowy medal Ministerstwa Obrony Narodowej.
Nie mogło zabraknąć również czerpania papieru – tym zajęły się Emilia Dziewiecka z muzealnego Działu Papiernictwa Światowego oraz Izabela Mieczkowska z Działu Promocji i Wydawnictw. Goście bardzo chętnie tworzyli własne arkusze z lawendą.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i szczerze liczymy na dalszą współpracę.