Z przewodnikami o zbliżającym się sezonie turystycznym

15.04.2019

Branża turystyczna w Polsce jest w rozkwicie. Według danych z Ministerstwa Sportu i Turystyki – mamy najlepsze wyniki od wielu lat. Analizując walory turystyczne 314 powiatów z całej Polski,  na mocnym 8 miejscu znajduje się powiat kłodzki (wg analizy GUS-u). Doskonałe statystyki pozwalają przypuszczać, że wiosenno-letni sezon 2019 będzie równie obiecujący dla naszego terenu.

Aby się więc do niego odpowiednio przygotować, 15 kwietnia Muzeum Papiernictwa zorganizowało spotkanie z przedstawicielami kłodzkiego i jeleniogórskiego Koła Przewodników Sudeckich PTTK. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele Zarządu Głównego PTTK z prezesem Jackiem Potockim na czele. Dyrektor Muzeum Maciej Szymczyk zapoznał zgromadzonych z planem wydarzeń kulturalnych instytucji na 2019 r. oraz nowymi zasadami obsługi ruchu turystycznego, a Marta Nowicka z Działu Promocji i Wydawnictw oprowadziła przewodników po wystawach muzealnych.

Jesteśmy przekonani, że wzajemna współpraca Muzeum Papiernictwa z profesjonalnymi Przewodnikami przyczyni się do obsługi turystów na wysokim poziomie i pozostawi w pamięci gości obraz niezwykle atrakcyjnego regionu, który warto polecać innym i który warto odwiedzać ponownie.

na str1 na str 2