Wystawa „Dzieje papieru i papiernictwa” w Krotoszynie

06.03.2014

W dniu 6 marca o godz. 17.00 obył się wernisaż wystawy „wędrującej”  Dzieje papieru i papiernictwa w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie. Od wielu już lat ekspozycja z powodzeniem popularyzuje w Polsce zagadnienia związane z historia papieru i techniką jego wytwarzania jak również ukazuje losy dusznickiej papierni i funkcjonującego w niej Muzeum Papiernictwa. Licznie przybyli na wernisaż goście z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji przygotowanej przez Jana Bałchana dotyczącej przeszłości papiernictwa światowego i polskiego w tym wielkopolskiego. Niezmiennie największą  popularnością cieszyły się warsztaty czerpania papieru przygotowane przez Edwarda Płachytkę, stanowiące doskonały element aktywnego zwiedzania dusznickiej ekspozycji.