Wielkanocne króliki rządzą!

30.03.2023

Z okazji nadchodzących świąt, w najbliższy weekend serdecznie zapraszamy do naszego muzeum na kreatywne warsztaty wielkanocne.

Podczas spotkania, uczestnicy pod czujnym okiem naszych edukatorów, wykonają wielkanocne zajączki oraz kartki świąteczne, które z przyjemnością, jako ręcznie robione, będzie można wysłać do najbliższych. Na warsztatach w naszym młynie papierniczym nie może też zabraknąć czerpania papieru, dlatego na tych nadchodzących stworzymy również arkusze dawną, średniowieczną metodą. Jak przystało na czas Wielkanocy, papier będzie miał kształt pisanek. Będzie również stworzony z bardzo ekologicznego surowca – masy papierniczej, którą przygotujemy z papierowych odpadów, mianowicie z wytłoczek do jajek.

Zajęcia są bezpłatne, lecz podlegają rezerwacji. Liczba miejsc jest ograniczona.

W celu zarezerwowania terminu prosimy o kontakt z Działem Edukacji (w godz. 9.00 – 15.00), tel.; 748-627-426.

Zajęcia odbędą się:

1.04.2023 r., godz. 10:00 – wielkanocne zajączki, godz. 12:00 kartki świąteczne