Wędrująca wystawa – z Białej Podlaskiej do Ostrołęki

07.10.2021

Nasza wystawa wędrująca „Z papierem przez dwa tysiąclecia” tym razem powędrowała do Muzeum Ziemi Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Wernisaż wystawy odbył się 30 września, o godzinie 13:00. Gości powitała dyrektor muzeum, Maria Samsel. Następnie, przedstawiciel naszego muzeum, Marcin Wyszyński, oprowadził przybyłych po ekspozycji, przybliżając historię papieru, jego rozpowszechniania się na świcie oraz procesów technologicznych związanych z jego wytwarzaniem. Ponad to przedstawił dane ukazujące skalę dzisiejszej produkcji papieru, a także sposoby jakimi bada się rozmaite jego cechy i właściwości. Wystawa została uzupełniona o produkty firmy Stora Enso Poland SA z siedzibą w Ostrołęce, która zajmuje się produkcją m.in. masy celulozowej i papieru. Zwieńczeniem wernisażu były warsztaty czerpania papieru, w których mogli wziąć udział wszyscy goście.

Wystawa dostępna do połowy stycznia 2022 r.