Wędrująca wystawa w Radomsku

27.01.2024

Nasza wystawa wędrująca „Z papierem przez dwa tysiąclecia”, tym razem zagościła w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. Wernisaż odbył się we wtorek, 23 stycznia.

Gości przywitała Małgorzata Borek, dyrektor muzeum, zaś oficjalnie otwarcie wystawy ogłosił dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Krzysztof Zygma. Następnie, przedstawiciel naszego muzeum, kustosz, Marcin Wyszyński, oprowadził gości po ekspozycji, przybliżając w ten sposób historię papieru wraz z jego rozpowszechnianiem się na świecie i zmianami technologicznymi towarzyszącymi jego wytwarzaniu. Przedstawił również dane ukazujące skalę dzisiejszej produkcji papieru oraz w jaki sposób bada się jego rozmaite cechy i właściwości. Na zakończenie odbyły się warsztaty czerpania papieru dla wszystkich uczestników wernisażu.

Wystawa będzie otwarta do połowy czerwca br.