Uczestniczyliśmy w Dniu Polski w Pradze
20 czerwca nasze muzeum uczestniczyło w Dniach Polski, które odbyły się w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze. Wydarzenie było doskonałą okazją do promocji polskiej kultury, tradycji oraz atrakcji turystycznych, a nasza obecność była możliwa dzięki współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną.
Mimo panującego upału frekwencja podczas wydarzenia pozytywnie nas zaskoczyła. Przez cały dzień stoisko odwiedzało wielu gości zainteresowanych historią papiernictwa oraz zabytkowym młynem papierniczym w Dusznikach-Zdroju.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty czerpania papieru. Zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie próbowali swoich sił w dawnym rzemiośle papierniczym, zabierając ze sobą własnoręcznie wykonane arkusze papieru. Możliwość poznania tradycyjnych technik produkcji papieru okazała się dla wielu uczestników wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.
Cieszymy się, że mogliśmy promować dziedzictwo papiernicze Dolnego Śląska oraz opowiadać o wyjątkowym zabytku, jakim jest dusznicki młyn papierniczy. Dziękujemy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej za zaproszenie i doskonałą organizację wydarzenia, a wszystkim odwiedzającym za liczne rozmowy, zainteresowanie i wspólnie spędzony czas.
Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie podczas kolejnej edycji Dni Polski w Pradze!












