Sercem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

09.01.2020

Idea wspierania tej szlachetnej akcji narodziła się w Muzeum Papiernictwa czternaście lat temu. Od tamtej pory konsekwentnie przyłączamy się do Wielkiej Orkiestry, organizując bezpłatne warsztaty czerpania papieru. W tym roku odbyły się 12 stycznia. Chętni czerpali papier w kształcie serca, a zaoszczędzone na biletach pieniądze, mogli przekazać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie Muzeum kwestowali wolontariusze. Tego dnia odwiedziło nas ponad 130 osób.

Dzięki uprzejmości dziennikarzy z TV Sudeckiej papierowe serduszka trafiły w ręce Karoliny Riemen-Żerebeckiej, olimpijki,  specjalizującej się w skicrossie. Złota medalistka mistrzostw Polski przekazała je na licytację.  K. Riemen-Żerebecka wspierała tegoroczną akcję charytatywną ze sztabu w Lądku-Zdroju.

WOSP-logo

WOSP 2020. K. Riemen-Zerebecka